Publikováno: 26. 5. 2020

Dotykové obrazovky v době epidemie

Jak na provoz a údržbu dotykových obrazovek ve výstavních prostorech během virové epidemie?

@medium.com

Dotykové obrazovky jsou jedním z nejčastějších a nejoblíbenějších interaktivních prvků ve výstavách a expozicích. Stejně jako další dotykové interaktivity, i obrazovky ztratily své místo v celkovém prožitku z návštěv výstavních prostor během virové epidemie. Návštěvníci tak přicházejí o významný prvek interpretace nebo rozšíření poznatků. Je vůbec možné zpřístupnit dotykové obrazovky v době epidemie koronaviru nebo třeba v chřipkovém období?

Portál Medium přináší několik tipů, jak udržovat dotykové obrazovky ve výstavních prostorech na vysoké hygienické úrovni, stejně jako tipy, na co myslet při jejich výběru a instalace. Nechybí doporučení od výrobce na jejich správnou každodenní údržbu nebo možnosti, jak tyto obrazovky používat bez přímého kontaktu s lidskou kůží.

Celý článek zde.

Zdroj: medium.com/@tonycassar_98004/how-to-keep-museum-touchscreens-safe-from-covid19