Publikováno: 21. 9. 2023

Den architektury 2023

Ve dnech 29. září až 5. října se ve 135 městech a obcích Česka a Slovenska uskuteční oblíbený Den architektury – největší architektonický festival u nás nabídne více než 450 exkurzí do běžně nepřístupných budov, architektonické procházky či cyklovyjížďky.

@denarchitektury.cz/

Letošní ročník Dne architektury proběhne s mottem Objev konstrukce! a v programu se zaměří na výjimečná konstrukční řešení, a to jak v historické architektuře, industriální architektuře, tak u staveb 20.–21. století. Připomene rovněž 300 let od úmrtí architekta barokní gotiky Jana Blažeje Santiniho-Aichela a 100 let od narození Karla Pragera, autora, který se významně zapsal do tváře Prahy, ale i jiných měst.

Rozmanité akce budou jako obvykle probíhat pod vedením architektů, historiků a dalších odborníků na daná témata. Program zve na cesty po architektonických skvostech, nejmodernější architektuře i zapomenutých stavbách, do paláců i vesnických domků, bývalých továren i bankovních domů, na výpravy po věžích, klášterech a kostelech nebo mostech, sportovních stadionech, výstavních pavilonech i nemocničních budovách.

Mapa zapojených měst a obcí s programem

Více informací: zde

Zdroj: denarchitektury.cz