Publikováno: 3. 10. 2022

Výstava představí dokumentaci lidové architektury

Nová výstava v Národopisném muzeu Národního muzea představuje odborné a vědecké metody, jimiž se v minulostii dokumentovaly stavby lidové architektury.

Výstava představí dokumentaci lidové architektury

V Národopisném muzeu Národního muzea se 30. září 2022 otevřela výstava s názvem Papírová ves. Výstava poukazuje na zajímavé odborné a vědecké metody, jimiž se v minulosti, zejména v 1. polovině 20. století, dokumentovaly stavby lidové architektury.

Techniky jsou prezentovány pomocí vybraných trojrozměrných předmětů z muzejních sbírek, ukázkami z dokumentačních sbírek s akcentem na fotografický obraz, jako jsou kresby, fotografie, trojrozměrné modely, plány, fotogrammetrie, 3D skenování a modelování ve virtuálním prostoru. Návštěvníkům bude představen mimo jiné virtuální skanzen, veřejně přístupná elektronická databáze lidové architektury a mapy s odborným obsahem.

Ve výstavě se mohou návštěvníci těšit také na některé restaurované ručně vyráběné modely lidové architektury ze sbírek Národního muzea, které představují široké spektrum technik a metod, které slouží nejen k prezentaci kulturního dědictví, ale i jeho podrobné dokumentaci. Pro srovnání budou představeny 3D modely vznikající moderními technologiemi laserového skenování a 3D tisku.

Výstava je k vidění v Národopisném muzeu Národního muzea v Letohrádku Kinských do 31. května 2023.

Více informací zde.

Zdroj: nm.cz