Publikováno: 22. 9. 2022

Výstava o Václavu Talichovi

V Berouně byla zahájena výstava Václav Talich v Muzeu Českého krasu!

Výstava o Václavu Talichovi

Jeden z nejvýznamnějších českých dirigentů 20. století, Václav Talich byl úzce spojený s Berounem. Prožil v něm velkou část svého života, během kterého se stal vedoucím Opery Národního divadla, uskutečnil řadu zahraničních koncertů, pracoval na výchově mladých hudebníků a udělal z České filharmonie po celém světě respektovaný orchestr nahrávající s nejlepšími sólisty své doby. Například Vladimirem Horowitzem, Svjatoslavem Richterem nebo Mstislavem Rostropovičem.

Dirigent, přirovnávaný mnohými k legendárnímu Wilhelmu Furtwänglerovi, měl složitý životní osud poznamenaný válečnými událostmi a nástupem komunistického režimu. Život Václava Talicha je tak nejen životem jednoho člověka, ale i významnou kapitolou české historie a české hudby.

O peripetiích a úspěších Václava Talicha můžete zjistit více od 16. září do 20. listopadu 2022 v Muzeu Českého krasu, Husovo nám. 87, Beroun. Více o výstavě zde.