Publikováno: 20. 7. 2022

Výstava českých sklářů ve Španělsku

České centrum v Madridu u příležitosti předsednictví České republiky v Radě Evropské unie uvádí výstavu představující historii a současnost tuzemského sklářství.

@madrid.czechcentres.cz

OSN vyhlásila rok 2022 Mezinárodním rokem skla. Výstava CZECH IN s podtitulem Inovace českého skla ve světě se ohlíží za historií skla v České republice. Podle Petra Nového, kurátora Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou „jsou čeští skláři nejen schopni vyrobit cokoli, ale dokáží na trh uvádět nové výrobky, které je odlišují od konkurence.“ Výstava představuje inovativní český přínos světovému sklářství od jeho počátků až po současnost.

Výstava je členěna na dvě části: historická sekce ORIGINS se skládá z v minulosti významných a známých exponátů, které vytvořili současní výrobci, NEW ERA se naopak věnuje posledním třiceti letům, včetně nejnovější tvorby. Výstava také poukazuje na spojení sklářství s dalšími českými fenomény, jakými jsou pivovarnictví, automobilový průmysl či nanotechnologie.

Výstava je v českém centru v Madridu (Real Fábrica de Cristales de La Granja) k vidění od 8. 7. do 15. 9. 2022

Zdroj: madrid.czechcentres.cz