Publikováno: 16. 9. 2022

Výstava “České země uprostřed Evropy”

Národní archiv zahájil novou výstavu o kontaktech a propojení českých zemí s dalšími regiony Evropy.

Výstava “České země uprostřed Evropy”

Národní archiv zahajuje výstavu zaměřenou na téma vztahů českých zemí s dalšími regiony Evropy. Výstava probíhá v rámci událostí spojených s předsednictvím České republiky v Radě EU a koná se ve výstavním sále v archivním areálu v Praze na Chodovci.

Kontakty českých zemí s evropskými zeměmi, hospodářské i kulturní, dokumentují kromě jiných archiválií početné mapy a plány období 17.–19. století uložené v Národním archivu. Prezentované archiválie tvoří jedinečnou součást evropského kulturního dědictví. Výstavu doplňují zapůjčené trojrozměrné předměty z dalších paměťových institucí a ze soukromých sbírek, např. 8 mm velký agregát zlata zarůstající do křemene ze Šlojířské žíly dolu Pepř z Jílového u Prahy nebo unikátní plastická mapa panství Bynovec s částí Českého Švýcarska z roku 1911.

Výstavu České země uprostřed Evropy mohou návštěvníci shlédnout ve výstavním sále areálu Národního archivu v Praze na Chodovci od 14. září do 30. října každý den od 9:00 do 17:00.

Více o výstavě zde.

Zdroj: nacr.cz