Publikováno: 1. 12. 2022

Vyšlo nové číslo časopisu Numismatické listy

Národní muzeum vydalo 76. ročník časopisu Numismatické listy.

Vyšlo nové číslo časopisu Numismatické listy

Časopis Numismatické listy založila v roce 1945 Československá numismatická společnost, od roku 1963 jej vydává Národní muzeum. Časopis je určen pro publikaci recenzovaných odborných studií z oblasti numismatiky, hospodářských dějin a archeologie. Publikovány jsou v něm i tematické a katalogové soupisy, recenze,  publikace nálezů a materialia, kratší články o mincích, medailích, bankovkách i vyznamenáních jak domácích tak zahraničních. Numismatické listy jsou zařazeny v seznamu recenzovaných neimpaktovaných časopisů a vychází 4x ročně.

Do 76. čísla časopisu přispěla mimo jiné Lenka Vacinová svou studií Pryč se zrádci: římské mince jako nástroj politické agitace nebo Karel Sklenář studií o hromadném nálezu mincí mezi Klobouky a Vrbičany v roce 1846.

Časopis objednávejte na emailu publikace@nm.cz

Více na stránkách Národního muzea zde.

Zdroj: nm.cz