Publikováno: 27. 12. 2013

Vyhlášení výzev k podání žádostí o grant v rámci Programu CZ06

Prostřednictvím Finančních mechanismů EHP a Norska (tzv. norských fondů) přispívá Norsko společně s Islandem a Lichtenštejnskem ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru (EHP) a k posílení bilaterální spolupráce a kontaktů s šestnácti státy střední a jižní Evropy. Spolupráce mezi donorskými státy a Českou republikou podporuje stabilní, mírovou a prosperující Evropu založenou na řádné správě, demokratických institucích, právním řádu, dodržování lidských práv a udržitelném rozvoji.
Vyhlášení výzev k podání žádostí o grant v rámci Programu CZ06

Předběžné oznámení ze dne 18. 12. 2013 a pozvánka na kontaktní seminář pro vyhledání zahraničních partnerů.

Finanční mechanismy EHP a Norska v NPÚ.

V zájmu dobré informovanosti zájemců o grant zveřejňujeme, se souhlasem Zprostředkovatele programu (Ministerstvo financí), níže uvedené pracovní verze textů výzev k podání žádostí o grant z fondů EHP 2009-2014. Oficiální vyhlášení výzev (v platném znění) se předpokládá dne 9.1.2014. V těchto souvislostech upozorňujeme, že pracovní verze výzev nezobrazují dílčí změny, ke kterým může dojít s ohledem na nedokončený proces notifikace Programu CZ06 (Evropská komise) z hlediska veřejné podpory.

V rámci grantové podpory budoucích projektů očekáváme - v souladu s Memorandem o porozumění, Programem CZ06 a vlastními výzvami – navázání a prohloubení spolupráce mezi příjemci grantů a jejich relevantními partnery ze zemí poskytujících podporu.

K vyhledávání vhodných kontaktů pro realizaci projektů mohou sloužit tyto webové stránky (www.norskefondy.cz (externí odkaz)) prostřednictvím Formuláře pro spolupráci  a dále zejména Kontaktní seminář realizovaný ve spolupráci s Arts Council Norway (zahraniční partner Programu CZ06). Tento seminář, za účasti zahraničních umělců z různorodých oblastí a ostatních pracovníků v kultuře, se uskuteční dne 6.2.2014. V rámci semináře se budou organizovány přednášky, dílny a doprovodný kulturní program. Účastníci semináře budou mít zajištěn prostor k neoficiálním setkáním a rozhovorům. U většiny účastníků se očekává aktivní účast. Jelikož je kapacita semináře omezena je třeba se včas přihlásit prostřednictvím Kontaktního formuláře fondů EHP nejpozději do 9.1.2014. Výběr účastníků bude uskutečněn dle data odeslání formuláře.

Výše uvedené informace jsme ve stručnosti prezentovali na pravidelném setkání krajských úřadů dne 12. 12. 2013.

Ministerstvo kultury, Oddělení fondů EHP, Odbor projektového řízení

W: www.mkcr.cz (externí odkaz), www.norskefondy.cz, twitter.com/minkultury

• A: kancelář (office)  Milady Horákové 139, 160 41, Praha 6
  • A: sídlo (official)      Maltézské náměstí 1, 118 11, Praha 1