Publikováno: 25. 4. 2019

Vyhlášení vítězů XVII. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2018

@amg

16. května 2019 od 14 hodin ve Smetanově síni Obecního domu v Praze

Pozvánku na slavnostní ceremoniál naleznete zde

Prosíme Vás o potvrzení Vaší účasti na e-mail: amg@cz-museums.cz, nejpozději do 13. května 2019!

Do XVII. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis se přihlásilo 58 muzeí a galerií z celé České republiky celkem 93 projektů. Nejsilnější kategorií se stala Muzejní publikace roku 2018 se 43 soutěžními projekty, následovaná 39 projekty v kategorii Muzejní výstava roku 2018, do soutěžní kategorie Muzejní počin roku 2018 se přihlásilo 11 projektů.

Přihlášky všech soutěžních projektů, vč. doprovodné dokumentace jsou k dispozici na webových stránkách soutěže na adrese http://www.gloriamusaealis.cz.

Akce se koná pod záštitou radní pro oblast kultury, památkové péče, výstavnictví a cestovní ruch hlavního města Prahy Hany Třeštíkové.
Partnery slavnostního vyhlášení jsou: Obecní dům, a. s., Národní muzeum, Hlavní město Praha, Český rozhlas, AV Media, a. s., a Three Brothers Production.
Hlavním mediálním partnerem ceremoniálu je: Česká televize. Mediálními partnery akce jsou: Český rozhlas Dvojka a internetový portál a časopis PROPAMÁTKY. 

Na scéně slavnostního ceremoniálu bude tentokrát připomenuto 30. výročí sametové revoluce. To se stalo také podkladem pro zpracování grafického layoutu XVII. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis.

Více informací naleznete zde

 

Zdroj: https://www.cz-museums.cz/news/amg/titulni/48980-vyhlaseni-vitezu-xvii-rocniku-narodni-souteze-muzei-gloria-musaealis-2018