Publikováno: 8. 11. 2013

Výběrové dotační řízení na rok 2014 z programu Kulturní aktivity na podporu projektů občanských sdružení a organizací s mezinárodním prvkem

Odbor ochrany movitého kulturního dědictví, muzeí a galerií vyhlašuje výběrové dotační řízení na rok 2014 z programu Kulturní aktivity na projekty zaměřené na činnost občanských sdružení a organizací s mezinárodním prvkem podporující kulturní aktivity v oblasti movitého kulturního dědictví, muzeí a galerií. Termín k podání žádostí do výběrového řízení je nejpozději do 16. prosince 2013.

Dotace jsou udělovány v těchto okruzích:

1. Prezentace, popularizace a ochrana movitého kulturního dědictví, muzeí a galerií.
  2. Zajišťování informačního servisu a komunikace v oboru muzejnictví, organizace a účast na seminářích, školeních, kolokviích apod., zaměřených na ochranu movitého kulturního dědictví a s tím související vědní obory, sbírkotvornou činnost, výzkum a vývoj, s celostátním nebo mezinárodním významem.

Výběrové dotační řízení je určeno pro občanská sdružení jako právnické osoby vzniklé registrací ve smyslu § 6 zákona č.83/90 Sb., o sdružování občanů, ve znění pozdějších předpisů, a organizace s mezinárodním prvkem dle zákona č.116/1985 Sb., ve znění pozdějších předpisů.

Zájemci si mohou formuláře žádosti o dotaci včetně podmínek pro přijetí projektu do výběrového řízení písemně vyžádat na Ministerstvu kultury ČR, odbor ochrany movitého kulturního dědictví, muzeí a galerií, Maltézské náměstí 471/1, 118 11 Praha 1 – Malá Strana, nebo telefonicky na čísle 257 085 458 – Anna Joklová, e-mail: anna.joklová@mkcr.cz.

Potřebné formuláře a další informace lze nalézt na webu Ministerstva kultury

Zdroj: http://www.mkcr.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vyberove-dotacni-rizeni-na-rok-2014-z-programu-kulturni-aktivity-na-podporu-projektu-obcanskych-sdruzeni-a-organizaci-s-mezinarodnim-prvkem-198939/tmplid-228