Publikováno: 15. 1. 2019

Virtuální výstava k 65. výročí založení Památníku národního písemnictví

Památník národního písemnictví připravil ve spolupráci se Slovenskou národní galerií v Bratislavě virtuální projekt

@pnp

Virtuální výstava vznikla k 65. výročí založení Památníku národního písemnictví a představuje to nejvýznamnější, co Památník národního písemnictví ve své sbírce má. Ve spolupráci se Slovenskou národní galerií v Bratislavě Památník připravil virtuální projekt, v němž představuje 65 nejvýznamnějších dokumentů ze svého sbírkového depozitáře.

Sbírku Památníku národního písemnictví tvoří na 7 milionů sbírkových předmětů různého charakteru. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších v České republice. Jsou zde uložené rukopisy, portréty, dopisy, rukopisné záznamy, autografy a řada dalších předmětů, a to  i osobní povahy. Z tohoto množství k 65. výročí založení instituce vybrali odborní pracovníci Památníku národního písemnictví ze sbírek 65 nejvýznamnějších dokumentů. Jedná se o výjimečné předměty a kulturní symboly, pod kterými jsou skryta jména jako Božena Němcová, Josef Váchal, Ludvík Vaculík nebo Václav Havel. Tento výběr zároveň představuje pohled do depozitáře Památníku národního písemnictví.

Otevřený depozitář si můžete prohlédnout zde

Zdroj: https://www.mkcr.cz/novinky-a-media/virtualni-vystava-k-65-vyroci-zalozeni-pamatniku-narodniho-pisemnictvi-4-cs3106.html