Publikováno: 25. 9. 2018

Vedení muzea V&A Dundee odmítlo finanční dar od majitele nočního klubu

15. září 2018 bylo otevřeno nové muzeum V&A Dundee ve Skotsku. Přestože londýnské V&A přímo nefinancovalo V&A Dundee a nové muzeum zaštiťuje svým jménem pouze na 25 let, požadavky na sponzory a dárce jsou stejně vysoké.

V&A Dundee tak odmítlo příspěvek 10 000 liber od Tonyho Cochranea, majitele řetězce 14 nočních klubů ve Skotsku. Muzeum vysvětlilo své rozhodnutí nesouladem podnikatelských aktivit dárce se základními cíli a hodnotami muzea.

Muzeum posuzuje dárcovské příspěvky v souladu se svými dlouhodobými cíli z pozice charitativní organizace - kritérii jsou propagace designu a kreativity, vzdělání a státní příslušnosti.

Více o sbírce a obecně o muzeu V&A Dundee naleznete zde a zde.

Zdroj: https://www.pressandjournal.co.uk/fp/news/scotland/1547216/va-dundee-bosses-snub-strip-joint-bosss-10k-donation/

Publikováno: 16. 9. 2018

V&A Dundee otevřeno veřejnosti

15. září 2018 otevřelo nové muzeum Victoria & Albert ve skotském Dundee. Jedná se o vůbec první muzeum designu ve Skotsku.