Publikováno: 9. 8. 2017

V&A: Rapid Response Collecting - akvizice jako rychlá reakce na současné dění

Strategie Rapid Response Collecting je od roku 2013 novým prvkem sbírkotvorných aktivit londýnského Victoria and Albert Museum. Objekty jsou do sbírek pořizovány v reakci na významné události, které se promítají do oblasti umění, designu, architektury a výroby.

Každá další akvizice přináší nový úhel pohledu i otázky na téma globalizace, populární kultury, politické a sociální změny, technologie, regulace a zákonů.

V&A: Rapid Response Collecting - akvizice jako rychlá reakce na současné dění

Záměrem této strategie je zamyslet se nad světem za hranicemi muzea a nad tím, jak nám design může pomoci učit se a přemýšlet o tom, v jaké společnosti dnes žijeme.

Na videu můžete vidět vlajku navrženou pro první olympijský tým uprchlíků, leták propagující kampaň ‘Vote Leave’ distribuovaný před referendem o členství Velké Británie v Evropské Unii, hračku, která umožňuje rodičům komunikovat se svými dětmi na velké vzdálenosti a další.

Více si o této strategii a vybraných exponátech můžete přečíst na blogu V&A a v následujících článcích:

V roce 2014 vyčlenilo V&A první galerii, kde jsou tyto objekty vystaveny. Co byste do takové sbírky přidali vy? Své nápady můžete sdílet na Twitteru nebo Instagramu pod označením #RapidResponseCollecting.

Zdroj: http://www.vam.ac.uk/content/articles/r/rapid-response-collecting/