Publikováno: 3. 4. 2018

V Passau bylo otevřeno první muzeum jezevčíků na světě

Nové Dackelmuseum ("dackel" je jeden z německých názvů pro toto plemeno) v bavorském městě Passau oslavuje německou - a celosvětovou - náklonnost k jezevčíkům.

Muzeum vystavuje přes 4 500 hraček a dalších objektů.

Náklonnost Němců k jezevčíkům lze doložit daleko do minulosti. V roce 1888 byl založen oficiální klub pro milovníky jezevčíků The German Dachshund Club, který existuje dodnes a čítá 20 000 členů. Poslední německý císař Vilém II. Pruský byl známý pro svou oblibu jezevčíků, jeho psí společník Erdmann si dokonce vysloužil v roce 1901 svůj vlastní náhrobek. Podobně Napoleon odpočívával se svým věrným jezevčíkem u nohou. V 60. a 70. letech 20. století si pak Němci běžně vystavovali figurky jezevčíka s pérující hlavou za oknem svých automobilů. Jezevčík také sloužil jako inspirace pro Waldiho, oficiálního maskota letních olympijských her v Mnichově v roce 1972.

Zdroj: http://www.bbc.com/news/world-europe-43617041