Publikováno: 10. 2. 2020

V Opavě může být Muzeum africké kultury

V památkově chráněné budově obchodního domu Breda v Opavě by mohlo v budoucnu vzniknout Muzeum africké kultury Joy Adamsové.

@artalk.cz

Město Opava zváží koupi památkově chráněné budovy obchodního domu Breda. Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) přislíbil, že stát by s nákladnou rekonstrukcí pomohl, pokud by budova patřila městu a našlo se pro ni smysluplné kulturní využití.

"Může to být třeba Muzeum africké kultury Joy Adamsové,“ řekl poslanec a opavský zastupitel Pavel Juříček (ANO). Opavskou rodačku, spisovatelku, malířku a ochránkyni zvířat proslavila hlavně kniha Příběh Lvice Elsy. V současnosti jsou rozsáhlé sbírky afrického původu v soukromých rukou a zpřístupňovány jsou pouze během krátkodobých výstav v objektech Slezského muzea v Opavě.

Celý článek zde (ct24) nebo zde (artalk.cz).

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz, artalk.cz