Publikováno: 29. 11. 2022

V Británii vystaví kostru titanosaura

V londýnském Natural History Museum vystaví kostru jednoho z největšcíh dinosaurů.

V Británii vystaví kostru titanosaura

Od března 2023 bude v londýnském Natural History Museum k vidění kostra titanosaura; jednoho z největších živočichů, kteří kdy obývali planetu Zemi.

Kostru kurátoři umístí do 9 metrů vysoké galerie mořských živočichů. Sám "Patagonský titán" mohl mít na délku až 40 m, na výšku 8 a odhad jeho hmotnosti kolísá mezi 60 a 80 tunami. Kostra titanosaura je tak větší než dosavadní největší exponáty muzea, diplodocus Dippy a kostra veleryby pojmenována "Naděje". Profesor Paul Barrett komentoval plánovanou instalaci kostry následovně: "Patagonský titán je výjimečný živočišný druh, který nám může říct o velkých dinosaurech víc, než který koliv jiný v minulosti."

Více o kostře titanosaura se můžete dozvědět zde a pro informace o návštěvě Natural History Museum navštivte stránky pod tímto odkazem.

Zdroj: nhm.ac.uk, blooloop.com