Publikováno: 13. 9. 2019

Týden pro klima a ArtStrike 20. 9. 2019

Česká i světová muzea se zapojují do akcí na zvýšení povědomí o klimatických změnách.

@museumnext.com

20. září 2019, tři dny před konáním Klimatického summitu OSN, mají kulturní instituce možnost zapojit se do Týdne pro klima na zvýšení povědomí o klimatických změnách. Možnosti zapojení jsou různé, od vyvěšení banneru na webové stránce instituce nebo sdílení iniciativy na sociálních sítích, až po aktivní připojení se k demonstraci Stávka za klima "zavřením" či "otevřením dveří" instituce, "uspáním" vlastní domény nebo vydáním tiskové zprávy nebo prohlášení.

Specificky pro muzea a galerie je určen projekt ArtStrike. Zahalení vybraných exponátů nebo částí expozice upozorňuje na hrozící ztráty jako následky změn klimatu pod heslem "nevíme, co máme, dokud o to nepřijdeme." Britská muzea připravila soubor grafik ke stažení pro zapojené instituce.

Zdroj: culturenet.czmuseumnext.com

Publikováno: 25. 9. 2019

Jak snížit uhlíkovou stopu v muzeu

V souvislosti s Klimatickým summitem OSN přináší portál MuseumNext několik tipů, jak snížit uhlíkovou stopu v muzeu.