Publikováno: 24. 10. 2022

There Is No Planet B

Ars Electronica Centre v rakouském Linci vystavuje současnou klimatickou krizi za pomoci nejmodernějších technologií.

There Is No Planet B

Odkud se bere energie? Energie, kterou potřebuje i nejmenší živý organismus stejně akutně, jako lidé, lidský průmysl, transport a společnost? Tyto otázky zkoumá jedna z expozic Ars Electronica Centra v rakouském Linci. Jde o unikátní výstavu, kde za pomoci nových médií kurátoři vystavují technické, přírodovědné i společenské souvislosti klimatické krize.

Výstava však nechce šokovat. Ukazuje globální oteplování, změnu klimatu a globální krizi ekosystémů v komplexním rámci nacházení technických, politických a celospolečenských řešení. Klimatická krize je zkrátka tématem jak pro vědce a techniky, tak pro politiky, novináře, umělce, aktivisty nebo občany. Hlavním úkolem výstavy je tedy zvýraznit fakt, že tu existují řešení a že kolektivní úsilí o vyřešení klimatické krize stále více sílí.

Více o výstavě naleznete zde.

Za pozornost stojí i samotný komplex Ars Electronic Centra, ve kterém se 50 km za českými hranicemi pokoušejí o originální přístupy k vystavování a práci s novými médii na světové úrovni.

Zdroj: ars.electronica.art