Publikováno: 2. 3. 2017

The Festival Academy: First Atelier for Young Festival and Culture Managers - Call for Applications

V rámci evropsko-čínských vztahů a vedením dialogu mezi Evropskou komisí a Čínskou lidovou republikou, z iniciativy Asociace evropských festivalů, vzniká nový ATELIER pro nové festivaly a kulturní pracovníky, který se bude konat v čínském hlavním městě od 17. do 23. října 2017, s cílem prohloubit euro-asijské vztahy mezinárodní kulturní výměnou.

ATELIER je koncipován jako sedmidenní intenzivní kurz s bohatým programem, určený rozvíjejícím se festivalům a kulturním manažerům, nebo pro ty, kteří mají ambice se zapojit do programové tvorby festivalů, kulturních událostí, vládních institucí a kreativních ekonomik.

Čtyřicet účastníků bude vybráno pro tento kurz, během kterého budou diskutovat o různých aspektech týkajících se organizace festivalů a kulturního managementu až s deseti renomovanými kulturními manažery, pracujícími v rozpětí od průkopnických festivalů až po vynikající umělecká centra a instituce z celého světa.

Podmínky pro uchazeče a informace o výši poplatku naleznete zde. Online přihláška je k vyplnění zde. Uzávěrka je 31. března 2017.

Vice informací o projektu naleznete na tomto webu.

(Zdroj: http://www.culturelink.org/conf/diary/2017.html#fest)