Publikováno: 2. 11. 2021

Technické muzeum v Brně pořádá akci k Mezinárodnímu dni nevidomých

Při příležitosti Mezinárodního dne nevidomých proběhne 13. listopadu v Technickém muzeu v Brně akce s názvem „Zažij svět nevidomých“.

©tmbrno.cz

Program má za cíl upozornit širokou veřejnost na obtíže každodennosti ze života nevidomých a slabozrakých. Vidící návštěvníci a návštěvnici tak mohou prožít alespoň jeden den jako nevidomý člověk, spoléhaje se jen a pouze na svoje zbylé smysly. Získat tak lze nejen nevšední zážitek ze světa nevidomých lidí, ale rovněž více porozumět různým potřebám lidí ve špolečnosti.

Z programu:

• Ukázka výcviku vodicích psů – Škola pro výcvik vodicích psů
  • Zvuková střelba a pingpongový stůl pro nevidomé – Tandem Brno
  • Měření zraku zdarma – Ortoptika Brno
  • Workshop 3D tisk a jeho využití ve výuce a vzdělávání zrakově postižených pořádaný ve spolupráci se Světluškou Nadačního fondu Českého rozhlasu a odbornou skupinou Nesmír
  • Koncert kapely The 6 Fireballs
  • Vystoupení kapely V rytmu – SŠ, ZŠ a MŠ pro zdravotně znevýhodněné, Brno, Kamenomlýnská 2
  • Multisenzorická místnost
  • Prostorová orientace – Tyfloservis Brno
  • Terapeutická dílna HapAteliér – TyfloCentrum
  • Řada interaktivních stanovišť nejen pro děti
  • Společnost pro ranou péči

Akce bude probíhat od 10:00 do 17:00 hod. a je k ní zvána široká veřejnost. Vstupné je 20,- Kč.

Více podrobností na stránkách Technického muzea v Brně