Publikováno: 21. 8. 2023

Studium muzeologie a muzejních studií ve světě

Studie UNESCO mapuje studium oborů souvisejících s muzejnictvím a kulturním dědictvím ve světě.

Studium muzeologie a muzejních studií ve světě

Studuie vytvořená organizací UNESCO a publikovaný společností Ocim mapuje více než 500 různých studijních oborů souvisejících s muzejnictvím a kulturním dědictvím s cílem analyzovat rozmanitost a vývoj těchto oborů.

Zpráva představuje kvantitativní přehled studijních oborů muzejních studií a oborových kvalifikačních kurzů dostupných po celém světě. Mezi některé zajímavosti patří, že tři hlavní názvy pro tyto obory jsou muzejní studia, muzeologie a studia kulturního dědictví. USA a západní Evropa dominují téměř všem žebříčkům. 62 % muzejních studií je na magisterské úrovni. 82 % výuky probíhá prezenčně, zatímco 3,8 % je pouze online.

Les formations muséales à travers le monde (francouzský jazyk)

Více informací zde.

Zdroj: ne-mo.org