Publikováno: 2. 12. 2015

Stop Taking Photos and Start Sketching the Art

Rijksmuseum spustilo novou kampaň zaměřenou na zvýšení pozornosti návštěvníka.

Rijksmuseum vyzývá všechny zájemce o výtvarná díla k tomu, aby v muzeu začali kreslit. Věří, že se touto cestou návštěvník více přiblíží vystavovaným exponátům a celkově si tato díla pozorněji prohlédne. Projekt je také spojen s reakcí na velmi aktuální proud "selfie" fotografií. Kampaní nabádá zájemce, aby zpomalili a nakreslili díla, která vidí, místo jejich fotografování a rychlých přesunů k dalším exponátům.

Muzeum zdarma nabízí výtvarné potřeby a také pořádá speciální hodiny kreslení.

Celý článek k dispozici na Rijksmuseum Asks Visitors to Stop Taking Photos and Start Sketching the Art.

(Zdroj: Carey Dunne, http://hyperallergic.com/256575/rijksmuseum-asks-visitors-to-stop-taking-photos-and-start-sketching-the-art/?utm_medium=email&utm_campaign=Your+Concise+Miami+Art+Fair+Guide++Rijksmuseum+Asks+Visitors+to+Stop+Taking+Photos+and+Start+Sketching+the+Art&utm_content=Your+Concise+Miami+Art+Fair+Guide++Rijksmuseum+Asks+Visitors+to+Stop+Taking+Photos+and+Start+Sketching+the+Art+CID_91b1ffc2afd3a3d7f302d4fc753a6a56&utm_source=HyperallergicNewsletter)