Publikováno: 3. 8. 2017

Stáže pro muzejní pracovníky v Národním muzeu

Národní muzeum na konci roku 2016 spustilo program stáží zaměřený na pracovníky muzejních institucí. Zájemci z řad odborné veřejnosti mohou absolvovat pracovní pobyt na pracovištích Národního muzea dle svého výběru.

Stáže pro muzejní pracovníky v Národním muzeu

Během stáže mají účastníci programu možnost zapojit se do aktivit vybraného pracoviště, poznat jeho chod a v neposlední řadě získat nové zkušenosti a poznatky. Pracovní pobyty jsou realizovány v široké škále muzejních témat – např. muzejní edukace, restaurování, archivní praxe, školení v oblasti přístrojového a laboratorního vybavení, specifika správy konkrétních typů přírodovědných sbírek a mnoho dalších.

Přehled témat stáží dle odborů:

V přehledech naleznete jednotlivá témata stáží včetně popisu jejich náplně. Tu je samozřejmě, pokud to dovolí možnosti Národního muzea, možné uzpůsobit dle představ stážisty, příp. jeho zaměstnavatele

Po celou dobu stáže se zájemcům věnují odborní pracovníci muzea, kteří jim předávají zkušenosti z vlastní praxe v muzeu a ze svého oboru. Spolupráci s odborníky v Národním muzeu si velmi chválí i samotní účastníci stáží z regionálních muzeí. Vlastní stáž obvykle trvá jeden až dva týdny v závislosti na zájmu stážisty. Během pracovního pobytu poskytuje Národní muzeum stážistům zdarma ubytování.

Základní informace k celému programu a také podrobnou nabídku stáží můžete nalézt na webových stránkách Národního muzea zde.