Publikováno: 15. 3. 2023

Soutěžní dialog Světlo pro metro

Předmětem soutěžního dialogu je návrh nového uměleckého osvětlení v pasáži, která propojuje vestibuly metra Florenc a vedou z ní výstupy k autobusovému nádraží a do karlínských ulic.

Soutěžní dialog Světlo pro metro

Dopravní podnik hl. m. Prahy hodlá navázat na architektonické, umělecké a designérské hodnoty pražského metra. Soutěžní dialog, který vypisuje Galerie hlavního města Prahy má ambici umožnit vznik nového světelného objektu, ale také otevřít možnosti uvažování o světle v metru v širším kontextu architektury a designu samotných svítidel. GHMP a DPP doporučují umělecké dílo realizovat ve stropním podhledu v návaznosti na nové LED osvětlení.

Zájemci se do soutěže mohou přihlásit pouze elektronicky prostřednictvím Tender Arény, uzávěrka je 21. dubna 2023 ve 14 hodin. Vítěz by měl být vyhlášen letos v září, rozhodne o něm pětičlenná porota. Úkolem vítěze bude také zajistit realizaci a instalaci navrženého díla. Organizátorem soutěžního dialogu je CCEA MOBA studio.

Více informací o soutěži: zde

Zdroj: cceamoba.cz; forum.umenipromesto.eu