Publikováno: 9. 12. 2021

Výstava poukazuje na problém body shamingu

Venkovní výstava Moje tělo je moje poukáže na to, že tělo neurčuje hodnotu ani charakter člověka.

@mistnikultura.cz

Platforma Moje tělo je moje, která navazuje na nebývalou bouři reakcí na podcast Ridiny Ahmedové Sádlo, poprvé míří s tématem body shamingu do veřejného prostoru. Od 3. do 16. prosince 2021 v prostorách Jungmannova náměstí v centru Prahy představí ve velkoformátových fotografiích Zuzany Lazarové portréty lidí, kteří se museli během svého života různou formou potýkat s útoky a narážkami na to, jak jejich tělo vypadá, a rozhodli se o své zkušenosti podělit s nejširší veřejností.

Body shaming, tedy urážky a posměch adresované druhému kvůli tomu, jak vypadá, je totiž každodenní realitou - v rodinách, ve školách, v osobních vztazích i v zaměstnání,” objasňuje Ridina Ahmedová, vůdčí osobnost platformy Moje tělo je moje, zpěvačka, hudebnice a performerka a dodává: „Vím z vlastní zkušenosti, že vyrovnat se s tím trvá někdy roky a některá zranění už zůstanou napořád. Ale je třeba si uvědomit, že to, jak vypadá naše tělo, neurčuje naší lidskou hodnotu.”

Platforma Moje tělo je moje si klade za cíl upozorňovat na body shaming a jeho škodlivost a přispívat ke vzniku tolerantnější společnosti. Mezi aktivity platformy patří workshopy pro děti ve školách i semináře pro dospělé, streamy, umělecké projekty a řada dalších aktivit.

Celý článek zde.

Zdroj: mistnikultura.cz