Publikováno: 23. 6. 2022

Ve Zlíně vystavují umělci malující ústy a nohama

Na výstavě Ne ruka, to duše maluje mohou návštěvníci vidět malby umělců s tělesným znevýhodněním

Ve Zlíně vystavují umělci malující ústy a nohama

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně ve spolupráci s nakladatelstvím UMÚN zvou na výstavu Ne ruka, to duše maluje. Na ní vystaví své kresby a malby hendikepovaní umělci, kteří mohou používat k tvorbě jen svá ústa nebo nohy. Panely s pracemi jednotlivých malířů budou vystaveny přímo v expozici Princip Baťa a vstupné na výstavu bude součástí vstupu do expozice.

Nakladatelství UMÚN s.r.o. působí v České republice od roku 1993 jako součást Celosvětového sdružení malířů malujících ústy a nohama. Jeho hlavním posláním je umožnit lidem s vážným tělesným postižením, aby se stali rovnoprávnými členy společnosti a aby mohli žít a pracovat dle svých možností jako ostatní.

Výstava je instalována od 21. června do 28. srpna 2022 ve 14. budově komplexu 14|15 Baťův institut ve Zlíně.

Zdroj: muzeum-zlin.cz