Publikováno: 23. 1. 2024

Supporting youth mental health with arts-based strategies: a global perspective

Článek autorského kolektivu pro BMC Med se zabývá rolí umění při řešení problémů duševního zdraví mládeže.

Commons.wikimedia/https://thenounproject.com/term/mental-health/2683210/

Duševní zdraví mladých lidí se podle řady průzkumů celosvětově zhoršuje. Tato krize vyžaduje inovativní řešení, která jsou dostatečně dostupná, rozšiřitelná a efektivní. Jedno z takových řešení zahrnuje zapojení umění: začlenění a využití stávajících místních zdrojů a kulturních postupů k posílení duševního zdraví mládeže.

Článek popisuje celosvětovou krizi duševního zdraví mládeže a upozorňuje na hlavní nedostatky ve znalostech a zdrojích potřebných k jejímu řešení. Zabývá se potenciálem strategií založených na umění a kultuře, které mohou pomoci řešit tuto výzvu. Přezkoumává přibývající důkazy o schopnosti umění podporovat duševní zdraví.

Celosvětová implementace strategií založených na umění a kultuře pro řešení duševního zdraví mládeže poskytne zásadní zdroje na podporu zdraví, pohody a rozkvětu nespočtu mladých lidí na celém světě.

Celý článek je k dispozici: zde

Zdroj: culturenet.cz