Publikováno: 23. 2. 2022

Pop-up výstava v dětské nemocnici

Muzea v britském Sheffieldu zpříjemňují dětem pobyt v nemocnici výstavou historických hraček.

Pop-up výstava v dětské nemocnici

Sheffield Museums, organizace sdružující muzea v severoanglickém městě Sheffield, představila nový projekt ve spolupráci s místní dětskou nemocnicí. Série dočasných výstavních instalací historických hraček má za cíl zpříjemnit hospitalizovaným dětem, ale i jejich rodičům a personálu nemocnice pobyt v nemocničním zařízení.

Výstavy vznikly ve spolupráci s dětskými pacienty ve věku 3-13 let, kteří k vybraným předmětům se sbírek sheffieldských muzeí vytvořili kreativní příběhy. Ačkoliv je výstava doprovázena i klasickými popisky s názvem exponátu, datem a místem původu, důraz je v instalaci kladen právě na narativy dětské fantazie. Tím chce být výstava přístupná všem věkovým skupinám dětských pacientů, včetně těch, kteří neumí nebo nemohou číst. Předměty jsou nyní zapůjčeny na jeden rok, ale muzea předpokládají, že spolupráce bude pokračovat i po uplynutí této doby. Projekt byl financován z příspěvků do nadačního fondu nemocnice. Jak uvádí Clara Powell, ředitelka nadačního fondu Artwell, "Výstavy přinášejí muzea k rodinám, které je nemohou navštívit, a pomáhají vytvářet vztah, který inspiruje k budoucí návštěvě muzeí. Je skvělé přenést část městské sbírky do nemocničního prostředí a nabídnout pacientům a jejich rodinám nový zážitek během jejich pobytu. "

Celý článek zde.

Zdroj: museumsassociation.org