Publikováno: 18. 11. 2022

Návrhy na podporu kulturního sektoru v reakci na pandemii covid-19

Cílem doporučující studie je představit dílčí návrhy legislativní i nelegislativní povahy na odstranění strukturních problémů kulturních odvětví v Česku, které pandemie covidu-19 odkryla.

@culturenet.cz

Dalším cílem je navrhnout opatření pro odstranění překážek a problémů spojených s digitální distribucí chráněného obsahu a odměňováním umělců za užití jejich děl online. Návrhy jsou určeny regulátorovi (zástupcům ministerstev a politické reprezentace) a zástupcům profesních sdružení hájících zájmy českých umělců na národní, ale i evropské úrovni. Studii vydala Univerzita Palackého v Olomouci v září 2022.

Autoři: Rudolf Leška (Vysoká škola finanční a správní), Pavel Zahrádka (Univerzita Palackého v Olomouci), Ivan David (Univerzita Palackého v Olomouci), Petr Szczepanik (Univerzita Karlova v Praze) a Miroslav Krša (Univerzita Palackého v Olomouci).

Studie, pdf 48 s.

Zdroj: culturenet.cz