Publikováno: 6. 4. 2022

Na veletrhu příležitostí pro Ukrajince v Olomouci se představila i muzea

Muzeum Pevnost poznání spustilo web s přehledem volnočasových možností pro uprchlíky v Olomouci, připravilo i jednodenní jarmark.

Na veletrhu příležitostí pro Ukrajince v Olomouci se představila i muzea

Muzeum vědy Pevnost poznání, zřizované Přírodovědeckou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci, zveřejnilo na svých webových stránkách sekci s přehledem kulturních institucí v Olomouci a okolí, které nabízejí možnosti volnočasových aktivit pro uprchlíky z Ukrajiny. Mezi nimi jsou například Muzeum umění Olomouc, Vlastivědné muzeum v Olomouci, Muzeum a galerie v Prostějově, Muzeum Šumperk, Lovecko-lesnické muzeum v Úsově, Muzeum Komenského v Přerově nebo Vlastivědné muzeum Jesenicka. Tato muzea nabízejí volné nebo zlevněné vstupy pro lidi z Ukrajiny, komentované prohlídky, edukační programy nebo otevřené ateliéry. Kromě aktivit k trávení volného času nabízí přehled i organizace věnující se poradenství nebo vzdělávání, včetně jazykových kurzů českého jazyka.

Dne 3. dubna se konal jednodenní jarmark Yarmarok Myru, na kterém instituce a organizace měly možnost představit svou nabídku aktivit pro jednotlivce i rodiny z Ukrajiny.

Přehled najdete zde.

Zdroj: pevnostpoznani.cz