Publikováno: 15. 9. 2023

Muzejní aplikace pro lidi s demencí z komunity LGBTQ+

Program zvyšování povědomí o demenci pod vedením Národního muzea v Liverpoolu rozšiřuje svou aplikaci o obsah lidí z LGBTQ+ komunit žijících s demencí.

@ liverpoolmuseums.org.uk

Národní muzeum v Liverpoolu nabízí v aplikaci svého projketu House of Memories (Dům vzpomínek), který je zaměřen na práci se seniory, lidi s poruchami kognitivních dovedností a mezigenerační výměnu, muzejní aktivity pro lidi s demencí nově rovněž z LGBTQ+ komunity.

Aplikace byla v roce 2014 navržena tak, aby stimulovala lidi žijící s demencí, kteří jsou kvůli nemoci postiženi řadnou kognitivních poruch, a rovněž podpořila schopnost pečujících spojit se s nemocnou osobou, o níž pečují. Nyní bude House of Memories s finanční podporou z fondu Inspire Fund Alzheimer Research apolupracovat s charitativní organizací Switchboard, která podporuje komunity LBTQ+, na shromažďování digitálního obsahu, audiovizuálních předmětů a fotografií. Aplikace bude obsahovat vzpomínky a zážitky lidí trpících demencí z řad LBTQ+ komunit, které budou moci sdílet se svými blízkými. V aplikaci budou rovněž k zobrazení památky, společenské prostory, ale i témata spojená s LGBTQ+ komunitami, jako je Pride, queer umění či život s HIV/AIDS.

V loňském roce muzeum spustilo verzi své aplikace pro jemenskou komunitu.

Aplikace House of Memories

Zdroj: advisor.museumsandheritage.com; liverpoolmuseums.org.uk