Publikováno: 24. 2. 2020

Jak změřit společenský význam muzea?

Je možné kvantitativně změřit význam muzeí pro společnost? Kalifornské muzeum se pokusilo zjistit, jak na to.

@artnet.com

Muzea a galerie standardně měří svoji úspěšnost počtem návštěvníků, případně počtem prodaných vstupenek nebo likeů na sociálních sítích. Americké Oakland Museum of California se rozhodlo zkusit jiný přístup – změřit svůj společenský dopad na lokální komunitu.

Na základě návštěvnických evaluací a demografického složení nových i vracejících se návštěvníků se muzeu povedlo zjistit, že v muzeu se cítí dobře zejména ženy a lidi z lepších socioekonomických poměrů, zatím co příslušníci etnických menšin a nízkopříjmových domácností nemají tendenci se do muzea vracet. Vedení muzea nyní plánuje se ve svých programech zaměřit zejména na tyto skupiny návštěvníků.

Celý článek zde.

Zdroj: artnet.com