Publikováno: 1. 11. 2022

ICOM Training: Supporting Disaster Risk Management in Armenia

Arménie je zemí, která byla postižena jak přírodními katastrofami, tak ozbrojenými konflikty. Na konci října 2022 proběhlo školení pro muzejní odborníky z regionu, podpořené Mezinárodní radou muzeí ICOM.

@icom.museum

Škody, které postihly muzea a jejich sbírky během zemětřesení, války o Artsakh (v 90. letech 20. století, 2016, 2020) ukázaly, že muzejní komunita není dostatečně připravena bezprostředně reagoat a včas zorganizovat bezpečnostní opatření pro své sbírky a zaměstnance.
Ani Avagyan, bývalá předsedkyně ICOM Armenia, vyjádřila potřebu organizovat školení o krizovém řízení pro arménské muzejní profesionály. Školení, které se konalo od 24. do 28. října, představilo 30 účastníkům z regionu konkrétní nástroje k prevenci, přípravě a implementaci strategií krizového managementu v případě přírodních katastrof či válečných konfkliktů.

Každý rok pořádá Mezinárodní rada muzeí ICOM různá regionální školení, aby poskytla muzejním profesionálům z celého světa příležitost zúčastnit se workshopů vedených mezinárodními odborníky. Tyto workshopy se také zaměřují na vytváření regionálních sítí pro muzejní odborníky, které mohou využívat k výměně informací nebo k zahájení a rozvoji společných projektů.

Více informací o regionálních školeních

Zdroj: icom.museum