Publikováno: 11. 8. 2020

Dům evropských dějin mapuje dobu koronaviru

Instituce vyzývá evropská muzea ke sdílení sbírek zachycujících život během pandemie.

@historia-europa.ep.eu/

Dům evropských dějin v Bruselu, paměťová instituce zaměřená na prezentaci dějin Evropy z nadnárodní perspektivy, vyzývá evropská muzea ke sdílení svých sbírek s tématem pandemie koronaviru. Digitální projekt Make Covid History si klade za cíl shromáždit a prezentovat tuto nejnovější etapu evropských a světových dějin formou webového portálu s fotografiemi a videi.

V současnosti je na portálu History in the Making: Documenting Covid již řada příspěvků k zobrazení, dokumentujících aspekty života během pandemie, jako bannery u uzavřených hranic, plakáty děkující pracovníkům v první linii nebo předměty s hesly proti polskému návrhu zákona na omezení reprodukčních práv, který měl být uveden do hlasování v době výjimečného stavu.

Informační leták pro muzea

Dotazník pro zapojení

Více o projektu zde.

Zdroj: museumsassociation.org/museums-journal/news/digital-project-gathers-covid-19-collections-from-across-europe; historia-europa.ep.eu/en/focus/documenting-solidarity-house-european-history