Publikováno: 5. 4. 2022

DOX představí fotografickou výstavu Černí motýli

Centrum současného umění DOX nabídne výstavu obrazů války a utrpení od španělských fotografů Manua Braba a Alberta Lorese.

@dox.xz

Název výstavy zní Černí motýli: Ohořelé kousky života. Španělští fotografové Manu Brabo a Albert Lores na ní ukazují osudy lidí, kteří žijí uprostřed války na Ukrajině. Výstavu pořádá společnost Člověk v tísni a jjeím průvodním motivem je, jak přeživší pojmenovali ohořelé kusy papíru a nábytku vznášející se po bombových útocích. Na rozdíl od šrapnelů, úlomků granátů a dalších pozůstatků války, které symbolizují utrpení a smrt, jsou černí motýli něčím víc – stopami života, který vyhasl.

Výstava bude k vidění od 6. 4. – 8. 5. 2022: dox.cz/program/cerni-motyli-ohorele-kousky-zivota.

Zdroj: dox.cz