Publikováno: 16. 11. 2022

Call for Input: Kleine Museen und Klimaschutz

Svaz německých muzeí pořádá další ze svých výročních konferencí a hlavním tématem bude to, jak malá muzea přispívají k ochraně životního prostředí.

Call for Input: Kleine Museen und Klimaschutz

I muzea produkují emise a zatěžují přírodu. Ve srovnání s uhelnými elektrárnami jde sice o nesrovnatelná množství produkovaných emisí, ale přesto jsou si v německém muzejnictví vědomi své odpovědnosti a snaží se negativní externality omezit. Svaz německých muzeí se tak rozhodl další výroční konferenci v roce 2023 zaměřit právě na témata udržitelnosti a klimatické krize v muzeích.

Jedním z panelů nadcházející konference bude i blok s názvem „Malá muzea a ochrana klimatu“, kde mohou vystoupit zástupci muzeí s krátkými příspěvky o příkladech dobré praxe. Očekávány jsou příspěvky jak z muzeí, která v ochraně klimatu již konkrétní kroky podnikají, tak i muzea, která teprve takové kroky plánují.

Zájemce o přihlášení musí dodat krátký abstrakt příspěvku na adresu: office@museumsbund.de.

Více o konferenci a ochraně klimatu v muzeích naleznete zde.

Zdroj: museumsbund.de