Publikováno: 7. 11. 2022

Building the Future of Education

Aliance amerických muzeí (American Alliance of Museums) a její Centrum pro budoucnost muzeí (Center for the Future of Museums) vydali zprávu o tom, jak se mohou muzejní instituce zapojit do transformace vzdělávání.

Building the Future of Education

Publikace Building the Future of Education: Museums and the Learning Ecosystem vznikla jako výstup projektu Centra pro budoucnost muzeí při Americké alianci muzeí. Pojednává o stěžejním tématu budoucnosti vzdělávání a roli, kterou v této budoucnosti mohou hrát muzea a muzejní instituce.

Podle výstupů projektu a autorů by mělo vzdělávání nejen poskytovat strohé informace k pamětnímu učení, ale rovněž i "propojovat studenty s jejich komunitami, kulturou a historií." Vzdělávání je tak chápáno jako nástroj budování společně sdílené komunity, ale i obce, kultury a společenství.

Autoři si kladou nelehkou otázku: "Jak mohou muzea a školy spolupracovat na vytváření nové budoucnosti vzdělávání?"

Michael Robbins z U.S. Department of Education odpovídá ve čtyřech bodech:

1. Investujte do partnerství s dalšími institucemi. Není v moci stávajícího personálu vzdělávacích institucí vést kvalitní a dostatečnou komunikaci s ostatními partnery. Zřiďte tedy dostatečné personální kapacity na to, aby se vaše škola nebo muzeum mohla stát dobrým článkem sítě vzdělávacích institucí.
  2. Posilte zapojení rodiny. Přivádějte do muzeí rodiče a studenty společně. Prostředí muzeí dokáže nabídnout nové prostory pro mezigenerační výměnu zkušeností a ukázat rodiče i studenty v jiném světle.
  3. Vytvořte vzdělávací síť mezi institucemi ve vaší komunitě. Pomozte snahám vaší komunity a jejím členům v propojování a vytváření skutečného společenství.
  4. Investujte do technologií, které umožní větší zapojení všech zúčastněných. Muzea mohou nabídnout prostory pro vzdělávání v oblasti mediální a digitální gramotnosti. Mohou tak pomoci institucím v místních komunitách.

Odkaz na celou publikaci zde.

Zdroj: aam-us.org