Publikováno: 17. 9. 2015

Slezské zemské muzeum navázalo spolupráci s Filozofickou fakultou Ostravské univerzity

Filozofická fakulta Ostravské univerzity se stala novým partnerem Slezského zemského muzea v oblasti vzdělávání, vědecké činnosti a odborných aktivit. Zástupci obou institucí se dohodli na vzájemné spolupráci a v následujících 5 letech nabídnou svým studentům a návštěvníkům řadu novinek.

Příprava a realizace vědeckých či výzkumných projektů, rozvoj odborných kapacit nebo spolupráce v oblasti zvyšování odbornosti a kvalifikace zaměstnanců. Na tomto a mnohém dalším se dohodli zástupci Slezského zemského muzea a Filozofické fakulty Ostravské univerzity v nové rámcové smlouvě o vzájemné spolupráci. "Slezské zemské muzeum je mimo jiné výzkumná organizace provádějící základní i aplikovaný výzkum. Naši odborní pracovníci se podílejí na domácích i zahraničních vědeckých projektech, a proto mne velmi těší, že společně s Filozofickou fakultou Ostravské univerzity můžeme rozvíjet spolupráci v této oblasti a vzájemně si předávat cenné zkušenosti," říká Jana Horáková, ředitelka Slezského zemského muzea.

Jedním z hlavních cílů nově uzavřené smlouvy bude rozvoj v oblasti vzdělávání studentů. "V prostorách Slezského zemského muzea budou realizovány odborné praxe pro studenty Filozofické fakulty Ostravské univerzity. Potenciál spatřuji zejména ve spolupráci v oborech, jako jsou historie, bohemistika či dějiny umění. V oblasti bádání můžeme nabídnout i naše vědecko-výzkumná centra, zejména Centrum regionálních studií a Centrum pro hospodářské a sociální dějiny," dodává Aleš Zářický, děkan Filozofické fakulty Ostravské univerzity. Pro studenty, badatele i širokou veřejnost jsou naplánovány nové konference, workshopy nebo semináře konané na nejrůznější témata.

Smlouva o spolupráci byla za účasti vedení Slezského zemského muzea a Filozofické fakulty Ostravské univerzity, hostů a veřejnosti slavnostně podepsána ve středu 16. září 2015 ve 13 hodin v prostorách správní budovy Národního památníku II. světové války v Hrabyni.

(Zdroj: Mgr. Romana Cieslarová, Slezské zemské muzeum)