Publikováno: 18. 7. 2011

Škola muzejní propedeutiky pro školní rok 2011–2012

Ve školním roce 2011–12 bude otevřen další ročník Školy muzejní propedeutiky. AMG ČR otevírá dva vzdělávací kurzy, které jsou určeny pracovníkům muzeí a galerií, zaměstnancům státní správy i soukromým zájemcům, kteří spravují sbírky. Oba kurzy kladou důraz na praktické využití nabytých poznatků v praxi.
Škola muzejní propedeutiky pro školní rok 2011–2012

V základním kurzu získá student poznatky o muzejní praxi, související legislativě a o práci se sbírkami.
O přijetí do kurzu rozhoduje pořadí přijatých přihlášek.

Nástavbový kurz Muzejní výstavnictví je učen absolventům základního kurzu a rozšiřuje poznatky o vystavování sbírek a o problematice jejich prezentace pro veřejnost.

Přihlášky do Školy muzejní propedeutiky přijímá sekretariát AMG do 31. srpna 2011.

Kontaktní osobou pro pořádání kurzů a organizační zajištění Školy muzejní propedeutiky je Michaela Buriánková, BBus (Hons), e-mail: buriankova@cz-museums.cz.

Více informací zde