Publikováno: 26. 10. 2022

Sedm důvodů, proč navštívit Jihomoravské muzeum ve Znojmě

Jihomoravské muzeum ve Znojmě láká návštěvníky.

Sedm důvodů, proč navštívit Jihomoravské muzeum ve Znojmě

Jihomoravské muzeum ve Znojmě má návštěvníkům co nabídnout! Na svých stránkách uvedlo sedm lákadel, kvůli kterým se vyplatí muzeum navštívit.

1. Jinde to neuvidíte

Rotunda sv. Kateřiny pochází z 11. století a její stěny zdobí monumentální nástěnné malby z dob Přemyslovců. Přijďte si prohlédnout příběh tohoto slavného českého panovického rodu na vlastní oči.

2. Oživlá historie

Staňte se součástí středověkého hradního ležení. V areálu zříceniny hradu Cornštejn pořádáme každý rok během letní turistické sezony dobové akce, šermířská klání, historické trhy i prohlídky s bílou paní.

3. Znojemský hrad a jeho krásy

Na skále nad řekou Dyjí tyčí se Znojemský hrad se svými dvěma nádvořími a dechberoucím výhledem na říční údolí a zalesněné stráně národního parku. Vstupní sál hradu se nazývá Sál předků a jeho strop zdobí nádherné fresky s portréty panovníků z rodu Habsburků.

4. Noční prohlídky

A nejen to. Naše muzeum pořádá kostýmované prohlídky pro malé i velké. Přijďte a dozvíte se o historii a životě Znojemského hradu přímo od jeho obyvatel.

5. Staré umění regionu od gotiky po baroko

Mezi nejcenější exponáty patří dřevěná socha Znojemské madony, kterou ve 30. letech 14. století zhotovil Mistr Michelské madony. Na vás je, abyste na sebe nechali dýchat ty dávné časy prostoupené vírou a posvátnem v prostorách naší expozice.

6. Kulturní akce, projekce a performance

Naše muzeum tepe životem a v jeho prostorách se konají nejrůznější akce pro veřejnost. Ochutnávka vína, seminář, koncert post-rockové kapely nebo živé promítání na zdi muzea.

7. Pravěcí zemědělci

Znojemsko je významná archeologická lokalita. Přijďte se podívat do nové expozice pravěkých zemědělců. Uvidíte nespočet archeologických nálezů, pravěké obydlí, ale i neolitickou sochu Hedviky, mladší sestry slavné Venuše. Těšte se také na interaktivní tabuli a počítačové hry s pračlovíčkem Pravíkem!

Více o Jihomoravském muzeu ve Znojmě naleznete na těchto webových stránkách.

Zdroj: muzeumznojmo.cz