Publikováno: 12. 8. 2019

Schéma vzájemného vzdělávání v oblasti kulturního dědictví pro města a regiony

Evropská komise vyhlásila novou pilotní výzvu „Schéma vzájemného vzdělávání v oblasti kulturního dědictví pro města a regiony“.

@ke

Cílem této výzvy, která byla navržena v rámci Ročního pracovního programu pro implementaci programu Kreativní Evropa a ohlášena ve strategických dokumentech EU Pracovní plán pro kulturu 2019–2020 a Evropský pracovní rámec pro činnosti v oblasti kulturního dědictví, je navrhnout schéma vzájemného vzdělávání pro města a regiony, které se bude týkat tří témat souvisejících s kulturním dědictvím:

• Participativní správa kulturního dědictví
  • Způsoby nového využití nehmotného kulturního dědictví
  • Kvalita zásahů do kulturního dědictví

Projekt předpokládá sestavení katalogu alespoň 30 osvědčených postupů z měst a regionů EU, které se týkají těchto témat. Dále, na základě tohoto výběru, bude zorganizováno alespoň 12 studijních návštěv ve vybraných městech a regionech EU. Každá z návštěv bude pro 20+ účastníků (městští, venkovští a regionální politici, stejně jako samostatní odborníci, kteří projeví důkladný zájem a odbornost).

Uzávěrka výzvy je 23. 9. 2019

Více informací o výzvě, včetně souvisejících dokumentů, můžete nalézt zde.

Zdroj: https://www.kreativnievropa.cz/vyzva/schema-vzajemneho-vzdelavani-oblasti-kulturniho-dedictvi-mesta-regiony/