Publikováno: 6. 10. 2022

Rozhovor se Zdeňkem Freislebenem o vzniku Muzea literatury

Památník národního písemnictví se přemístil do nového sídla v Bubenči a současně se proměňuje v Muzeum literatury. Webový portál PROPAMATKY.info přináší rozhovor s ředitelem instituce.

@muzeumliteratury.cz

Památník národního písemnictví se v uplynulých téměř sedmdesáti letech soustředil na sbírkotvornou a archivnickou činnost zachycující vývoj literatury a knižní kultury v českých zemích od 18. století až do současnosti. Sbírky Památníku se řadí k nejvýznamnějším v Evropě a obsahují statisíce archiválií, knih i výtvarných děl. V letošním roce se Památník přemístil do nového sídla v Praze-Bubenči (rekonstruovaný od roku 2017) a proměňuje se v Muzeum literatury. Pro své návštěvníky připravuje rozsáhlou expozici v deseti sálech s téměř tisícovkou vzácných exponátů. Muzeum také nabídne množství doprovodných programů, krátkodobé výstavy, lektorské oddělení, moderně vybavené studovny, multifunkční sál, kavárnu, a navíc rozlehlou zahradu.

Rozhovor s ředitelem Zdeňkem Freislebenem

Zdroj: propamatky.info; muzeumliteratury.cz