Publikováno: 3. 11. 2023

Rozhovor s Milanem Šudomou o Muzeu přeživších

Rozhovor s manažerem projektu přeměny bývalého areálu továrny v Brněnci na muzeum přeživších holokaustu.

Rozhovor s Milanem Šudomou o Muzeu přeživších

V areálu někdejší textilní továrny, kam během druhé světové války přesunul Oskar Schindler z krakovského ghetta kolem tisíce Židů a zachránil jim život, vzniká unikátní muzejní projekt. Nadace chce v areálu postavit skleněný pavilon, který by měl sloužit zvláště vzdělávací činnosti. Z původního objektu, v němž dělníci spali, by měla vzniknout Schindlerova archa, v níž by se promítal film Stevena Spielberga Schindlerův seznam a další dokumenty či rozhovory s přímými účastníky. Další prostor by byl věnován rodině Löw-Beer, které továrna před válkou patřila a před časem ji znovu získala. Expozice se bude týkat také židovské historie v Československu.

O tom, jak první fáze muzejního projektu pokračuje, v rozhovoru portálu PROPAMÁTKY informuje manažer projektu Milan Šudoma.

Rozhovor je dostupný zde.

Zdroj: propamatky.info