Publikováno: 31. 1. 2024

Recenze: Uprchlá, našel skrýš, stále uniká (Zvířecí zpravodajství)

Alžběta Cibulková hodnotí aktuální výstavu Uprchlá, našel skrýš, stále uniká (Zvířecí zpravodajství) v Galerii PLATO.

Recenze: Uprchlá, našel skrýš, stále uniká (Zvířecí zpravodajství)

Alžběta Cibulková se v recenzi pro portál na výstavu Uprchlá, našel skrýš, stále uniká (Zvířecí zpravodajství) v Galerii PLATO zamýšlí nad tím, jakým způsobem může být představa světa z pohledu zvířat obohacující, a popisuje, proč je taky potřebná.

"I přes temnou stránku „soužití“ lidí a zvířat je výstava s názvem Uprchlá, našel skrýš, stále uniká (Zvířecí zpravodajství) opředena pozitivním a nadějným duchem. Ukazuje totiž možnosti a cesty ke zlepšení tohoto nerovného a postiženého vztahu."

"I přes rozmanitost jednotlivých projektů je výstava sjednocená, divácky příznivá a jde do hloubky daného tématu. V souvislosti se zahlcením výstavami, které se v posledních letech věnovaly tématu ekologie a zvířat mnohdy povrchně, pro mě výstava Uprchlá, našel skrýš, stále uniká (Zvířecí zpravodajství) byla velmi osvěžujícím zážitkem."

Zvířata v Ostravě (artalk.cz)

Zdroj: artalk.cz