Publikováno: 22. 2. 2024

Recenze: Ve službě: Z historie četnictva a jihomoravské policie

Matěj Ott pro Věstník AMG hodnotí výstavu aktuálně probíhající výstavu v brněnské Vile Löw-Beer.

Recenze: Ve službě: Z historie četnictva a jihomoravské policie

Ve vile Löw-Beer, nejmladší pobočce Muzea Brněnska, byla v listopadu roku 2023 otevřena výstava s četnickou tematikou „Ve službě: Z historie četnictva a jihomoravské policie."  Pro muzeum ji připravil Klub policejní historie Brno, výstavu je možné navštívit do 29. února 2024. Výstava sleduje vývoj a proměny služebních stejnokrojů četnictva v letech 1918–1945 a Policie ČR v letech 1991–2023. Matěj Ott, historik a kurátor v Muzeu Boskovicka, hodnotí jak technické a výstavní provedení výstavy, tak i její potenciál zaujmout nejen návštěvníky z řad odborné a policejní veřejnosti, ale i běžné návštěvníky secesní budovy stojící nedaleko Vily Tugendhat.

"Jedná se o velice zdařilý a nadprůměrně kvalitní klubový projekt, avšak do výstavy muzejní mu ještě leccos schází. Největším záporem je nepovedené PR, které slibuje něco, co prezentace nemůže splnit. A vážně tak hrozí, že nepoučený návštěvník z ní odejde rozladěn."

Věstník AMG 1/2024 (s. 15)