Publikováno: 17. 4. 2023

Recenze: Archevita (Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy)

Věstník AMG publikoval recenzi Františka Šebka na novou archeologickou expozici Archevita ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy.

Recenze: Archevita (Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy)

Nové číslo Věstníku AMG v nově zřízené recenzní rubrice přineslo recenzi dlouholetého uznávaného českého muzejníka a historika Františka Šebka. Šebek v recenzi hodnotí multimediální archeologickou expozici Archevita — Stopami věků, která byla otevřena v objektu Středočeského muzea v Roztokách u Prahy v dubnu 2022. Expozice má ambici návštěvníkům zprostředkovat ukázky pravěkých staveb oživených projekcemi každodenních situací. K tomu využívá kromě jiných moderních přístupů i projekce populárních osobností, například Dana Bárty nebo Václava "Noida" Bárty.

"Archevita je bezesporu ukázkou perspektivního směru budování muzejních historických expozic u nás. Předpokládám, že se o ní bude v odborných kruzích diskutovat, což je v zásadě vyznamenání jejích tvůrců. Pro oslovení širší veřejnosti očekávám, že dojde ještě k rozvinutí promyšleného marketingu. Prezentace na webových stránkách muzea totiž po mém soudu nestačí. Sečteno a podtrženo: Vivat Archevita!"

Věstník AMG 2/2023 (s. 17-18)

Zdroj: cz-museums.cz