Publikováno: 6. 4. 2023

Propamátky: Odkrývání vrstev je dobrodružství

Nové číslo čtvrtletníku Propamátky se zaměří kromě jiného na strakonický hrad, v němž sídlí Muzeum středního Pootaví a novou expozici Armádního muzea na Žižkově.

@propamatky.info

Jarní číslo čtvrteltníku Propamátky nese podtitul Odkrývání vrstev je dobrodružství. Nabídne články o zajímavých rekonstrukcích – obnově tří industriálních staveb, rozhovory s přední památkovou technoložkou Dagmar Michoinovou o tradičních materiálech, technologiích a jejich možném propojení se současnými přístupy v obnově památek, a s Ivanou Říhovou, ředitelkou Muzea středního Pootaví. Další článek přiblíží pohnutky a motivace, které vedly autora Jiřího Škabradu k sepsání publikace Nástin vývoje vesnických půdorysů a plužin, která vzbudila u vřejnosti velkou pozornost.

Více o jarním čísle Propamátky: zde

Zdroj: propamatky.info