Publikováno: 6. 11. 2013

Projekt Era pomáhá regionům cílí na obnovu kulturního dědictví

Lidé z 9 regionů mohou až do 14. listopadu přihlásit své neziskové a příspěvkové organizace a jejich projekty do programu Era pomáhá regionům. Ti nejlepší získají platformu pro výběr cílové částky, mediální podporu a grant ve výši až 50 tisíc korun.

Era pomáhá regionům je aktivita grantového fondu Era. Přihlaste váš drobný projekt do cílové částky až 100 tisíc korun z jednoho z regionů obcí s rozšířenou působností, s mediální podporou fondu Era vyberte co nejvyšší částku a získejte grant ve výši až 50 tisíc korun.

„Čím větší částku vyberete, tím vyšší bude váš grant. Takto můžeme spolu s vámi zlepšit místo, kde žijeme. Přihlaste svůj drobný projekt – napište nám, na co a proč peníze vybíráte. Třem nejzajímavějším projektům z celého regionu Era pomůže při výběru cílové částky. Vy aktivně oslovíte své dárce a my vám dáme k dispozici platformu k výběru peněz a také mediální podporu. Na konci sbírky potom mezi tyto tři projekty rozdělí celkem 115 tisíc korun,“ stojí na stránkách fondu ERA.

Pro pilotní projekt bylo vybráno 9 regionů, v nichž se uskuteční sbírková činnost, a následně budou rozděleny granty:

• Prácheňsko
  • Povltaví
  • Lužnice
  • Slezsko
  • Poodří
  • Haná
  • Břeclavsko a Hodonínsko
  • Znojemsko
  • Valašsko

Příklady projektů pro obnovu přírodního a kulturního dědictví:

• úprava parku
  • bezbariérový přístup do kostela
  • oprava kapličky
  • záchrana památného stromu

Žádosti ve formě vyplněné přihlášky do programu ERA pomáhá regionům lze zasílat do 14. listopadu 2013 na adresu projekty@erapomaharegionum.cz.

Více informací o programu naleznete na portálu PROPAMÁTKY v oblasti FINANCOVÁNÍ

Dokumenty

Zdroj: http://www.propamatky.info/cs/zpravodajstvi/cela-cr/pamatky-a-finance/projekt-era-pomaha-regionum-cili-na-obnovu-kulturniho-dedictvi/1765/