Publikováno: 2. 1. 2015

Program Podpora preventivní péče o sbírky muzeí a galerií v Pardubickém kraji

Do 30.1.2015 mohou zájemci zasílat žádosti o grant Pardubického kraje. Program Podpora preventivní péče o sbírky muzeí a galerií v Pardubickém kraji se člení do tří podprogramů: A1: Zlepšení vybavení depozitářů a expozic muzeí a galerií, A2: Zlepšení péče o sbírkový fond a B: Činnost subjektů prezentujících historické a kulturní dědictví.
Program Podpora preventivní péče o sbírky muzeí a galerií v Pardubickém kraji

Typy podporovaných projektů:

•     Podprogram A1 – Zlepšení vybavení depozitářů a expozic muzeí a galerií (vybavení depozitářů a expozic odpovídajícím mobiliářem, včetně pořízení přístrojové techniky – zvlhčovače, vysoušeče, zabezpečení,…)
  •     Podprogram A2 – Zlepšení péče o sbírkový fond (restaurování, konzervování a dokumentace sbírkového fondu, pořízení příslušného vybavení, dodavatelské zpracování sbírky nebo její části, digitalizace sbírek aj.)
  •     Podprogram B – Činnost subjektů prezentujících historické a kulturní dědictví

Žadateli mohou být:

• V podprogramech A1, A2: fyzické a právnické osoby zaměřené na činnost v oblasti ochrany, prezentace a popularizace movitého kulturního dědictví na území Pardubického kraje spravující sbírky zapsané v CES Ministerstva kultury ČR (Centrální evidence sbírek). Za příspěvkové organizace žádá vždy jejich zřizovatel.
  • V podprogramu B: fyzické a právnické osoby prezentující historické a kulturní dědictví na území Pardubického kraje, které nespravují sbírky zapsané v CES.

Žadateli nemohou být příspěvkové organizace zřizované poskytovatelem, stát ani jím zřizované organizační složky a příspěvkové organizace.

Minimální a maximální výše grantu:

•     Minimální výše dotace je stanovena na 10.000,- Kč, přičemž maximální na 80.000,- Kč.
  •     Obce a příspěvkové organizace mohou získat maximálně 75% dotaci, ostatní až 85%.

Podmínky Programu 2 Podpora preventivní péče o sbírky muzeí a galerií v Pardubickém kraji a žádost naleznete ZDE.

Více informací o celém Programu podpory kultury a památkové péče v Pardubickém kraji na rok 2015 naleznete ZDE.

(Zdroj: http://www.propamatky.info/cs/financovani/pardubicky-kraj/dotace/podpora-preventivni-pece-o-sbirky-muzei-a-gal/711/; http://www.pardubickykraj.cz/granty-probihajici-v-oblasti-kultury-a-pamatkove-pece-/79463/)