Publikováno: 9. 10. 2014

Předběžné oznámení o vyhlášení 2. otevřené výzvy k podání žádostí o grant v rámci Programu CZ06 „Kulturní dědictví a současné umění“

Ministerstvo financí a Ministerstvo kultury oznamují oficiální vyhlášení 2. otevřené výzvy k předkládání žádostí o grant na financování individuálních projektů z EHP fondů 2009 – 2014 v rámci Programu CZ06 – „Kulturní dědictví a současné umění“ v programové oblasti č. 17 (PO17) „Podpora rozmanitosti v kultuře a umění v rámci evropského kulturního dědictví" a vyhlášení Výzvy k předkládání žádostí o účast na setkání s partnery z donorských států v Norsku z bilaterálního fondu na programové úrovni – opatření „A“.

Oficiální vyhlášení 2. otevřené výzvy PO17 se předpokládá ve dnech 20.-24.10.2014 a potrvá 2 měsíce od data jejího vyhlášení.

2. výzva PO17
Prostřednictvím Finančních mechanismů EHP a Norska (tzv. norských fondů) přispívá Norsko společně s Islandem a Lichtenštejnskem ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru (EHP) a k posílení bilaterální spolupráce a kontaktů s patnácti státy střední a jižní Evropy. Spolupráce mezi donorskými státy a Českou republikou podporuje stabilní, mírovou a prosperující Evropu založenou na řádné správě, demokratických institucích, právním řádu, dodržování lidských práv a udržitelném rozvoji.

Všechny podmínky pro podávání žádostí o grant budou součástí oficiálního vyhlášení 2. otevřené výzvy PO17 a další informace bude možné získat při listopadovém školení budoucích žadatelů. Termín školení bude včas zveřejněn na stánkách www.norskefondy.cz.

Předkládání žádostí o účast na setkání s partnery z donorských států

V souběhu s oficiálním vyhlášením výše uvedené 2. otevřené výzvy PO17 bude vyhlášena Výzva pro předkládání žádostí o účast na setkání s partnery z donorských států  z bilaterálního fondu na programové úrovni – opatření „A“. Tato výzva bude určena pro oprávněné žadatele z 2. otevřené výzvy PO17, kteří předpokládají svůj projekt realizovat ve spolupráci s relevantním partnerem z donorských států (Norska, Islandu a Lichtenštejnska).

Text výzvy (která bude trvat pravděpodobně pouze 1 týden), manuál pro žadatele podpory, formulář žádosti o podporu (účast na setkání s partnery) budou zveřejněny na stránkách www.norskefondy.cz a www.eeagrants.cz.

(Zdroj: http://www.eeagrants.cz/cs/aktuality)